instagrmasalamat

#سکنجبین آلبالو با عطر خوش نعنا . . . این نوشیدنی مُسکن تشنگی است و افزون بر آن …

[ad_1]

🔰#سکنجبین آلبالو با عطر خوش نعنا
.
.
. ❇️این نوشیدنی مُسکن تشنگی است و افزون بر آن در بیماریهای ناشی از غلبه صفرا و حرارت کبد، بیماری های التهابی و خارش دار پوست، بیماری های کلیه و مجاری ادرار، بی اشتهایی کودکان، حالت تهوع و استفراغ بویژه در هوای گرم مفید است. .
.
. 🌀مواد لازم:

آلبالو شیرین هسته گرفته یک کیلو
شکر یک کیلو
آب یک لیوان
سرکه طبیعی یک فنجان کوچک
سه تا چهار شاخه نعنا تازه
وانیل یک ق چ .
.
. 🌀طرز تهیه: 🔸شکر را روی آلبالوها بریزید و در یک ظرف شیشه ای به مدت بیست و چهار ساعت در یخچال نگهداری کنید. .
. 🔹مخلوط شکر و آلبالو را به همراه یک لیوان آب و یک فنجان سرکه در یک ظرف که ترجیحا پیرکس باشد بمدت ۴۰ دقیقه بر روی حرارت با درجه متوسط گذاشته و زیر آن شعله پخش کن بگذارید.
.
. 🔸شربت را مرتب هم بزنید تا به قوام بیاید. در این مرحله طعم شربت را بچشید اگر طعم سرکه آن غالب و گزنده است میتوانید مجدد کمی آب به آن افزوده و بیست دقیقه حرارت دهید تا آب تبخیر شود. در ده دقیقه آخر پخت وانیل و شاخه های نعنا را اضافه کنید. .
.
. 🔹سپس شربت را از روی حرارت برداشته و داخل آب کش بریزید و از فشار دادن آلبالوها خودداری کنید تا رنگ شربت کدر نشود. شربت حاصل را در یخچال نگهداری کنید. .
. ⚠️نکته: بهتر است از مصرف وانیل در کودکانی که بیش فعالی دارند پرهیز شود. .
.
. 🖊دکتر سیما کلاهدوز (متخصص طب سنتی ايراني)
.
.
.

#خانه_سلامت
#طب_سنتی_ایران #شربت_خانگی #شربت_سکنجبین #طب_سنتی #طب_اسلامی #سکنجبین_نعنایی #طب_ایرانی #آلبالو #شربت_آلبالو #ویروس_کرونا #قرنطینه #ارگانیک #مواد_غذایی #تهران#سلامت #دکتر_حسام #غلبه_بر_صفرا #رفع_تشنگی #درمان_خارش_پوست #رفع_تهوع #درمان_بی_اشتهایی

[ad_2]

Source

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *