پرسش و پاسخ


جنسیت خود را مشخص کنید:

مرد
زن
دیگر

سوالات متداول در مورد جینسینگ

طریقه مصرف پودر چاقی جینسینگ کره ای


به سه طریق می توان پودر جینسینگ را استفاده نمود.
– یک چهارم قاشق چایخوری از پودر را دو بار در روز در آبمیوه حل نموده و میل نمایید.
– میتوان مقدار نصف قاشق چایخوری را در دو نوبت غذایی به عنوان ادویه بر روی غذا استفاده نمود.
– آن را در یک کیلو عسل حل نموده و روزانه سه قاشق از ان را نوش جان کنید.

سوالات متداول در مورد جوش هلای پوستی

برای از بین بردن جوش های صورت چه کنیم؟


بسیاری از مردم قبول دارند که استفاده از مواد شیمیایی خشن، شست‌وشوی طاقت‌فرسا و حتی لایه برداری‌ پوست و لیزر کردن تحت‌ نظر پزشک واقعا پوست را حساس کرده و مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین می‌توان برای جوش های دوره‌ای با دفعات ظهور محدود، از راه‌های درمانی فوق‌العاده متداولی که جوش‌ و آکنه را با سرعت و به راحتی از بین می‌برند استفاده کرد.

هر چه سریع‌تر از یخ استفاده کنید

نحوه‌ی استفاده از یخ برای درمان جوش
یخ را در تکه ای پارچه گذاشته و روی بخشی که در حال جوش زدن است به مدت چند ثانیه نگه دارید.
چند دقیقه فاصله بگذارید و مجدد مرحله‌ی قبل را تکرار کنید.
نکته: این کار را به دفعات دلخواه تکرار کنید، جوش در عرض یکی دو روز از بین می‌رود.

عسل

حتما با خواص عسل آشنا هستید. عسل به عنوان ماده‌ای با خواص ضدعفونی‌کننده شناخته می‌شود و به از بین بردن عوامل میکروبی اطراف غدد چربی کمک می‌کند. وقتی میکروب‌ها کاهش پیدا می‌کنند سرعت بهبودی افزایش پیدا می‌کند. نحوه‌ی استفاده
یک اپلیکاتور پنبه‌ای استریل را در عسل طبیعی فرو ببرید و روی پوست بمالید و پوست را حداقل به مدت ۳۰ دقیقه به حال خود بگذارید و بعد از آن با آب گرم بشویید.
نکته: علاوه بر این می‌توانید با افزودن پودر دارچین به عسل ماده‌ی سفت‌تری به‌ دست بیاورید و آن را شب تا صبح در هنگام خواب روی جوش بگذارید.

۳. آبلیمو

اه معجزه‌آسای دیگر برای خلاصی از جوش استفاده از آبلیموی تازه گرفته شده است. آبلیمو به عنوان میکروب‌کش ارگانیسم‌های میکروسکوپی دخیل در ایجاد جوش را می‌کشد و علاوه بر این با خاصیت جمع‌کنندگی‌ای که دارد باعث می‌شود چربی‌های تجمع یافته بیرون رانده شوند. برای استفاده از لیمو چند راه دارید. نحوه‌ی استفاده از آبلیمو برای درمان جوش
پیش از خوابیدن از یک گوش‌پاک‌کن استریل پنبه‌ای استفاده کنید و آبلیمو را روی جوش بمالید. نکته: برای جوش‌های جدی‌تر مخلوطی از پودر دارچین و آبلیمو درست کنید و شب قبل از خواب روی جوش بمالید و بگذارید تا صبح بماند. این کار به از بین رفتن سریع جوش کمک می‌کند، اما برای افرادی که پوست حساس دارند توصیه نمی‌شود.

خمیردندان راه‌حل جوش‌های آب‌دار

خمیردندان برای درمان جوش فوق‌العاده است. اگر به عنوان روشی بعد از یخ گذاشتن استفاده شود سریع‌ترین اثر را دارد. لازم است که حتما از خمیردندان‌های سفید‌رنگ و غیرسفید‌کننده استفاده کنید. همچنین از انواع خمیردندان‌های ژل‌مانند استفاده نکنید. نحوه‌ی استفاده از خمیردندان برای درمان سریع جوش
قبل از اینکه جوش روی صورت‌‌تان جا خوش کند کمی خمیردندان سفید را روی آن ناحیه بمالید و بگذارید حین خواب شبانه آنجا بماند. وقتی بیدار شدید با آب سرد آن را بشویید. در صورتی که قرار نیست خانه را ترک کنید می‌توانید این کار را در میانه‌ی روز دوباره تکرار کنید. برای اینکه این روش فایده‌ای داشته باشد خمیردندان حداقل باید ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. نکته: خمیردندان می‌تواند برای پوست ایجاد حساسیت کند، بنابراین مهم است که از این روش با احتیاط و به شیوه‌ی درست استفاده کنید.

از بخور استفاده کنید

برای درمان سریع جوش بخور را فراموش نکنید. استفاده از بخور گرم به علت باز کردن منافذ پوستی و بیرون ریختن مواد زايد از آن، فواید فوق‌العاده‌ای برای پوست افرادی که از جوش رنج می‌برند به همراه دارد. نحوه‌ی استفاده
یک ظرف بزرگ را با آب داغ پر کنید، سپس صورت خود را در نزدیکی دهانه‌ی ظرف قرار دهید به طوری که بخار آب به پوست‌تان برسد.
به هیچ عنوان پوست‌تان را در تماس با آب داغ قرار ندهید، زیرا ممکن است منجر به سوختگی شود. نکته: بخور را به مدت ۳۰ دقیقه ادامه دهید و سپس به پوست‌تان مرطوب‌کننده بمالید.

سوالات متداول در مورد عرقیات

شرایط نگهداری عرقیات چگونه باید باشد ؟

نحوه‌ی استفاده از یخ برای درمان جوش
بعضی عرقیات معطر مثل گلاب، هل و… اگر در مقابل نور خورشید و جای گرم باشند، عطر خود را از دست می‌دهند؛ پس بهتر است این نوع عرقیات را پشت پنجره آفتابگیر و جای گرم قرار ندهید و حتی المقدور در یخچال نگهداری نمایید.
مکان گرم و مرطوب، زودتر خاصیت انواع عرقیات را از بین می‌برد بنابراین آشپزخانه به دلیل داشتن فضای گرم و مرطوب مکان مناسبی برای نگه داشتن آنها نیست.
نگهداری عرقیات در کمد اتاق‌های خواب، انباری و حیاط خلوت – که فضایی خشک و خنک دارند – مناسب است؛ در ضمن می‌توان آنها را در یخچال هم نگه داشت.

تاریخ مصرف عرقیات چه مدت است ؟

عرقیات به علت اینکه حاصل از تبخیر شدن آب و مواد اولیه می باشند، فسادناپذیرند اما تاریخ مصرف بعضی از آنها ۳ ساله و بعضی دیگر یک‌ساله است و این یعنی بعد از گذشت تاریخ مصرف، خاصیت‌شان از بین می‌رود، نه اینکه خراب شوند.

عرقیات گیاهی سنتی بهتر است یا عرقیات سنتی ?

با توجه به نحوه تولید عرقیات سنتی و صنعتی و اینکه در هنگام تولید عرقیات صنعتی علاوه بر عرقیات، عصاره گیاه نیز از مواد اولیه استحصال شده و جداگانه به فروش می رسد بنابراین عرقیات سننتی کیفیت بالاتری خواهد داشت. اما توجه داشته باشید که عرقیات سنتی تازه باشند. چون عرقیات تازه کیفیت بالاتری دارد و ماندگی کیفیت عرقیات را پایین می آورد.